Policja edukuje dzieci

W miniony piątek policjant prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kolejny raz spotkał się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji m.in. w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mł. asp. Paweł Łabuda prelekcję przeprowadził tym razem na terenie szkoły podstawowej w Starych Bogaczowicach podczas uroczystego apelu, w którym udział wzięło blisko 300 uczniów.

Policjant przybliżył dzieciom i młodzieży po raz kolejny problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się podczas wakacji w różnych sytuacjach. Omówił elementarne zasady ruchu drogowego. Przypomniał że nie należy ufać obcym osobom. Temat ten szczególnie dotyczy handlu ludźmi, a także zachęcaniem przez nieznajome osoby do korzystania z narkotyków i dopalaczy, które w końcowym efekcie mogą skończyć się wizytą w szpitalu.
Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał także numery alarmowe oraz przekazał niezbędne informacje dotyczące spędzania wolnego czasu w lesie oraz nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie jednej z ostatnich przed wakacjami prelekcji policjant poinformował dzieci o rozpoczynającym się właśnie konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania będzie 30-60 sekundowy spot filmowy obrazujący bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promujący zdrowy i aktywny tryb życia.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *