5 maja, 2024

Wygrana z Częstochową

Szybko, łatwo i przyjemnie? Oprócz drugiego seta tak można podsumować sobotni pojedynek siatkarzy Chełmca Wałbrzych, którzy pokonali bez straty partii drużynę AZS Częstochowa.
Od początku narzucony styl gry, mądra gra skrzydłowych przyniosła kilkupunktową przewagę od pierwszych piłek. Schody rozpoczęły się w secie numer dwa – do głosu doszli goście, którzy mieli dwie piłki setowe w górze. Niewykorzystane sytuacje jednak szybko się mszczą i dzięki dobrej postawie w ataku i polu serwisowym MVP tego spotkania Marcina Derenia, to właśnie KPS prowadził po drugim secie w całym meczu dwa do zera. Set trzeci to była formalność, wałbrzyscy siatkarze niesieni głośnym dopingiem licznie zgromadzonych kibiców w Hali Mistrzów postawili „kropkę nad i” triumfując w całym spotkaniu 3:0 i inkasując bezcenne trzy punkty do ligowej tabeli.MVP – Marcin Dereń

KPS: Szczygielski (kapitan), Szymków, Jurkojć, Pietrzykowski, Dereń, Nackowski, Stawiany (libero) oraz Jerzyk, Baran, Rapacz, Zwierko (libero).