Podsumowanie działań „Truck and bus”

Podczas wspólnych działań z Inspekcją Transportu Drogowego pn. „Truck & Bus” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj ujawnili nieprawidłowości związane z przekroczeniami przez kierujących czasu pracy kierowcy, przekroczeniami limitów prędkości, niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a w jeden z samochodów ciężarowych był przeładowany. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali łącznie sześć dowodów rejestracyjnych rożnego rodzaju pojazdów.

22 listopada funkcjonariusze – również wspólnie z patrolem ITD – przeprowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu głównie niesprawnych technicznie samochodów ciężarowych oraz autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.
Mundurowi skontrolowali 65 pojazdów, w tym 17 autobusów i 15 pojazdów ciężarowych. Ujawnili m.in. 21 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości przez kierujących oraz 7 wykroczeń związanych ze stanem technicznym pojazdów. Jeden samochód o dopuszczalnej masie całkowitej 12,5 tony był przeładowany. Czterech kierujących dopuściło się także przekroczenia czasu pracy kierowcy. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami policjanci elektronicznie zatrzymali dowody rejestracyjne od sześciu pojazdów.
Funkcjonariusze podczas całego dnia służby wystawili łącznie 28 mandatów karnych, pouczyli 23 osoby oraz sporządzili dokumentację do 2 wniosków o ukaranie do sądu.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *