Podbiją cyfrowy świat

Seniorzy ze Strzegomia i Jaroszowa 27 lutego br. otrzymali nowe laptopy, dzięki którym wzrosną ich kompetencje cyfrowe. Nowoczesny sprzęt będzie służył nie tylko do rozrywki, ale też do realizacji wielu przydatnych usług – m.in. do dokonywania bezpiecznych płatności internetowych, czy też do korzystania ze strzegomskiego portalu e-Urząd.

????????????????????????????????????

Laptopy zakupiono w ramach 2 projektów: „SENIOR + LAPTOP podniesienie kompetencji cyfrowych uczestników DDP „Senior-Wigor” w Strzegomiu” oraz „SENIOR + LAPTOP – podniesienie kompetencji cyfrowych uczestników Klubu SENIOR+ w Jaroszowie”.

W ramach obu projektów zakupiono łącznie 12 laptopów – 6 szt. dla DDP „Senior-Wigor” i 6 szt. dla Klubu Senior+ w Jaroszowie, skupiających łącznie 60 uczestników. Dzięki projektom powstały stanowiska służące upowszechnianiu i rozwijaniu kompetencji cyfrowych seniorów. Łączna wartość zakupu wyniosła 33,3 tys. zł. Został on w całości sfinansowany przez ministra cyfryzacji ze środków budżetu państwa na informatyzację.
????????????????????????????????????
Gościem poniedziałkowego spotkania był wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Grzegorz Macko. – Bardzo się cieszę, że te laptopy trafiły właśnie do seniorów z gminy Strzegom. Będą one służyły nie tylko do rozrywki, ale też np. do realizacji bezpiecznych płatności internetowych. Nasi seniorzy, którzy do tej pory w ogóle nie używali nowoczesnych technologii, dzisiaj zaczynają z tego korzystać i odkrywają, że to niezwykle ułatwia codzienne funkcjonowanie i jednocześnie poprawia komfort życia. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia taka okoliczność i kolejne odsłony tego rządowego programu będą realizowane, bo potrzeby są przecież duże – podkreślał wicemarszałek.
Korzystanie z laptopów będzie bezpłatne.

źródło

Wydział Kultury, Promocji i Współpracy Zagranicznej

Urząd Miejski w Strzegomiu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *