Pijany 37-latek zatrzymany

37-latek na dłuższy czas pożegna się z prawem jazdy. Chociaż wszystko zaczęło się od przekroczenia dozwolonej przepisami prędkości, to kontrola drogowa zakończyła się odebraniem mężczyźnie przez policjantów prawa jazdy. A wszystko przez to, że mieszkaniec powiatu kłodzkiego był pijany i postanowił wsiąść za kierownicę samochodu osobowego i wyjechać na drogę.

Dzisiaj około godziny 10:00 na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju policjanci ruchu drogowego, w związku z prowadzonymi działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, zatrzymali kierującego samochodem osobowym mężczyznę do kontroli drogowej, w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej przepisami prędkości o 23 km/h w rejonie przejścia dla pieszych. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca sąsiedniego powiatu jedynie mandatem karnym, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.
Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od sprawcy wykroczenia woń alkoholu, dlatego postanowili go przebadać. Wynik niestety potwierdził, że 37-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Bystrzycy Kołodziej wydmuchał 1,45 promila alkoholu. Samochodem dalej nie pojechał, utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Przypominamy po raz kolejny, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *