22-latek odpowie za włamanie do piwnicy

Realizując zebrane w sprawie informacje policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali w środę wieczorem 22-letniego mieszkańca Podgórza. Mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kradzież z włamaniem do piwnicy, której dokonał podczas tegorocznych wakacji. Podejrzany usłyszał już zarzut.

 

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie naszego miasta zgłoszenia na temat włamań do obiektów gospodarczych, policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu wytypowali potencjalnego sprawcę jednego z nich, a następnie 2 listopada około godziny 20:00 zatrzymali przy ul. Przeskok w Wałbrzychu. Okazał się nim 22-latek mieszkający w pobliżu miejsca włamania.
W trakcie przeprowadzonych przez policjantów czynności mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Szczegółowo wyjaśnił jego przebieg. Funkcjonariusze ustalili, że dopuścił się go jednej z sierpniowych nocy, gdzie po zerwaniu kłódki w drzwiach do piwnicy budnku znajdującego się przy ul. Niepodległości zniknęły dwa komplety garnków, kosiarka i piła spalinowa. Starty łącznie oszacowane zostały wtedy na kwotę około 2100 złotych.
O losie 22-latka zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *