Nieuczciwy kurier odpowie przed sądem

Zamiast zawieźć paczkę do klienta, rozpakował ją i zabrał z niej telefon komórkowy. Po przeprowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu czynnościach operacyjnych, nieuczciwy pracownik jednej z firm kurierskich został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

11 października tego roku 21-letni mieszkaniec Głuszycy miał dostarczyć przesyłkę do nadawcy, jednak tego nie zrobił. Jedną z paczek postanowił rozpakować i wyciągnął z niej telefon komórkowy. Później przesyłkę zakleił taśmą klejącą i zwrócił na magazyn, jakby nic się nie stało. Po kilku dniach sprawa wyszła na jaw, a pracodawca powiadomił Policję.
Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu przeprowadzili czynności operacyjne, dokonali ustaleń w sprawie i wczoraj przed południem na terenie Nowe Miasta zatrzymali sprawcę przestępstwa. 21-latek przyznał się do popełnionego czynu. Głuszyczanin stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonej mu rzeczy ruchomej może spędzić za kratami więzienia nawet 5 lat.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *