Nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, wczoraj późnym wieczorem wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna prowadził swój pojazd w stanie upojenia alkoholowego, mając ponad promil tej substancji w organizmie. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę „na podwójnym gazie”!

6 marca po godzinie 21:00 funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 33-letniego mężczyznę, który kierował w Boguszowie-Gorcach na ul. 1 Maja samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w 1,12 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *