Miał ponad 3 promile alkoholu

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach, przy współpracy z funkcjonariuszami ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, zatrzymali w środę przed południem mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wjechał nim w zaparkowany samochód. 43-letni boguszowianin, aby uniknąć odpowiedzialności, pieszo oddalił się z miejsca kolizji. Teraz podejrzany może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

2 października przed godziną 10:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na jednym parkingów w Boguszowie-Gorcach. Pokrzywdzona oświadczyła mundurowym, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna cofając uderzył tylnym zderzakiem, w bok należącego do niej pojazdu. Następnie sprawca stwierdził, że jest pijany, nie będzie czkał na Policję i uciekł z miejsca zdarzenia.
W trakcie czynności przeprowadzanych na miejscu zdarzenia przez policjantów ruchu drogowego, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o kierowanie pojazdem. Kiedy 43-latek został zatrzymany, mundurowi od razu zauważyli, a przy tym wyczuli, że jest on kompletnie pijany. Badanie retrospektywne wykazało w jego organizmie 3,09 promila alkoholu. Policjanci odebrali więc sprawcy kolizji prawo jazdy.
Mężczyźnie za popełnione przestępstwo poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Boguszowianin odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *