MARZEC W SZANIAWSKIM

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w marcu proponuje aż dwie premiery na Dużej Scenie! Ale zanim to, sprawdźcie co jeszcze czeka na widzów w tym miesiącu i zaplanujcie sobie wieczór w teatrze. Szczególną okazją jest pierwszy czwartek miesiąca – 2 marca – kiedy bilety na wszystkie spektakle kupicie w promocyjnej cenie. Promocja obowiązuje w Kasie Teatru oraz online. Obkup się w bilety!

Pierwszy weekend marca to komediowy i odważny spektakl o najpopularniejszym serialu przełomu lat 80/90 – NIEWOLNICA ISAURA. Zjawiskowe popisy aktorskie idą w parze z głębszym przesłaniem – co tak naprawdę kręci nas w pięknej, brazylijskiej niewolnicy? I dlaczego seksowni ludzie mają łatwiej w życiu? Spektakl został objęty honorowym patronatem Ambasady Brazylii. W ten sam weekend na Dużą Scenę przenosimy MARTĘ. FIGURĘ SERPENTINATĘ, która swoją premierę miała w I Liceum Ogólnokształcącym. Opowieść o legendarnej nauczycielce tkana jest ze skojarzeń, z kontrastów. Marta Gąsiorowska natchnęła do twórczych poszukiwań całe pokolenia wałbrzyszan. To o niej Agnieszka Szpila, pisarka, powiedziała: „Marta to moja matka duchowa, emocjonalna, intelektualna. Ona urodziła mnie na nowo. Nauczyła jak myśleć, jak mówić, jak malować usta, jak uprawiać seks, jak głosować. Jestem z Jej plemienia. Z Jej stada…”.
Kolejny weekend spędzamy z rodziną Hochbergów w przebojowym musicalu DAISY. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki, ale nie martwcie się – w Roku Księżnej Daisy przewidziane są liczne pokazy tego barwnego spektaklu. Tydzień później na niecodzienne wesele zaproszą nas młodzi twórcy spektaklu JEZUS. Spotkamy tutaj dość niestandardowych gości weselnych i gospodarzy. Zanim wodzirejka zaprosi nas do ostatniego tańca, rozegrają się tutaj ludzkie dramaty i kryzysy wiary. Spektakl powstał w koprodukcji z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie finansowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Koniec marca to dwie duże, zupełnie nowe produkcje, które podejmują temat pracy z różnych perspektyw. SZPITAL NA PERYFERIACH. MUZYKA DO OPERACJI w reżyserii Macieja Podstawnego to bodaj pierwszy spektakl o systemie opieki zdrowotnej. Bezpośrednią inspiracją jest kultowy czeski serial „Szpital na peryferiach”, a widzowie mogą oczekiwać oprócz wzruszeń i trudnych pytań, również poczucia humoru, anarchii i ciepła. Coraz częściej stajemy przed pytaniem: jak to jest możliwe, że w dziedzinie, od której zależy nasze życie, jest tyle nieludzkich rozwiązań? Na pewno nie uda nam się zreformować ochrony zdrowia, ale chcemy jasno sformułować marzenie, że troska o nasze zdrowie i życie powinna być oczywista, naturalna, bezdyskusyjna. Tydzień później premierę będzie miał tytuł znany chyba każdemu fanowi długich opisów przyrody – NAD NIEMNEM (reż. Seb Majewski). Okres literacki, w którym powstało dzieło Orzeszkowej, ze swej natury podejmował temat pracy, jej realność, ale także symboliczne znaczenie. Teatralne Nad Niemnem nie będzie uciekać od pierwowzoru i na zakochaniach, dramatach i przegranych ludzi opisanych przez Orzeszkową zbuduje perspektywę uniwersalności i ponadczasowości. Spektakl będzie świetną okazją na przypomnienie sobie tej wybitnej polskiej lektury. Całość ujęta zostanie w teatralny nawias – historię o dyrektorce i reżyserze z nieodległej Jeleniej Góry. Spektakl powstaje we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA w Jeleniej Górze.

Więcej informacji o repertuarze, spektaklach i biletach na: www.teatr.walbrzych.pl

REPERTUAR – MARZEC 2023

3 marca / PIĄTEK / 19.00 / NIEWOLNICA ISAURA / Scena Kameralna

4 marca/ SOBOTA / 18.00 / MARTA. FIGURA SERPENTINATA / Duża Scena

4 marca/ SOBOTA / 19.00 / NIEWOLNICA ISAURA / Scena Kameralna

5 marca / NIEDZIELA / 18.00 / MARTA. FIGURA SERPENTINATA / Duża Scena

5 marca / NIEDZIELA / 19.00 / NIEWOLNICA ISAURA / Scena Kameralna

10 marca / PIĄTEK / 19.00 / DAISY / Duża Scena

11 marca / SOBOTA / 19.00 / DAISY / Duża Scena

12 marca / NIEDZIELA / 18.00 DAISY / Duża Scena

17 marca / PIĄTEK / 19.00 / PANI BOVARY / Inna Scena

18 marca / SOBOTA / 19.00 / JEZUS / Scena Kameralna

19 marca / NIEDZIELA / 18.00 / JEZUS / Scena Kameralna


24 marca PIĄTEK / 19.00 / SZPITAL NA PERYFERIACH / Duża Scena / PREMIERA!

25 marca SOBOTA / 19.00 / SZPITAL NA PERYFERIACH / Duża Scena

26 marca NIEDZIELA / 18.00 / SZPITAL NA PERYFERIACH / Duża Scena

31 marca PIĄTEK / 19.00 / NAD NIEMNEM / Duża Scena / PREMIERA!

02 kwietnia / SOBOTA / 18.00 / FRANKENSTEIN / Scena Kameralna

01 kwietnia SOBOTA / 18.30 / NAD NIEMNEM / Duża Scena

02 kwietnia / NIEDZIELA / 18.00 / FRANKENSTEIN / Scena Kameralna

02 kwietnia NIEDZIELA / 18.30 / NAD NIEMNEM / Duża Scena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *