LETNIE DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY LEŚNEJ

W minioną sobotę na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim pojawiły się wspólne patrole strażników leśnych z Wałbrzycha oraz policjantów z Boguszowa-Gorc. Miejscowych funkcjonariuszy wspierali dodatkowo policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dysponujący specjalistycznym pojazdami typu quad. Do działań wykorzystany został także samochód terenowy. Celem mundurowych jest działanie prewencyjne, w tym przeciwdziałanie niszczeniu środowiska na terenach leśnych. Chodzi tu między innymi także o kradzieże drewna, kłusownictwo, czy też szkodnictwo leśne.

W miniony weekend przed i po południu funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodem terenowym oraz quadami przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili głównie tereny leśne, w tym szlaki turystyczne położone na terenie góry Chełmiec, masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej, a także terenów przyległych do Andrzejówki. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.
Mundurowi przeprowadzili trzy interwencje, wylegitymowali siedem osób, dokonali dwóch kontroli pojazdów, ujawniając przy tym trzech sprawców wykroczeń za bezprawny wjazd samochodami do lasu. Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się na wycieczki, wybierając często góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.
Red.
Źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *