Kumulacja i Złoty Pociąg w Dramatycznym

W najbliższą sobotę i niedzielę Teatr Dramatyczny zaprasza na dwa spektakle: „Kumulacja” i „Złoty Pociąg Superstar”. Akcja pierwszego rozgrywa się m.in. na planie filmowym piątej części „Indiany Jonesa”. Natomiast drugi spektakl jest o naukowcu, który rozszyfrował światowy spisek.

„Złoty Pociąg Superstar” to ostatnia część tryptyku SUPERSTAR. Aneta Groszyńska i Jan Czapliński wracają do Wałbrzycha i tym razem zajmą się tematem „złotego pociągu”. Przypomnijmy, że poprzednie części rekonstruowały (bądź konstruowały) biografie Gabrieli Zapolskiej i Henryka Sienkiewicza. Wałbrzyskie SUPERSTARY były wielkimi sukcesami. A co nas czeka w trzecim odcinku? Tym razem bohaterem jest „złoty pociąg”. Czyli historia a nie człowiek, czyli fantazja a nie historia, a na końcu społeczność, która wokół tej historii się zawiązuje. Artyści rekonstruując opowieść o złotym pociągu przyglądają się wszystkim tym, którzy próbują tę opowieść okiełznać i uczynić swoją, zmonetyzować, zapisać lub przerobić na własną. Jednocześnie sami dalecy są od ukazywania tylko prawdy i powagi. Akcja rozgrywa się m.in. na planie filmowym piątej części „Indiany Jonesa”. Spielberg i Harrison Ford pragną jeszcze raz nakręcić historię o niepokornym archeologu, który ratuje świat. Tym razem akcja filmu rozgrywa się pod koniec wojny w mrocznych lasach w okolicach Wałbrzycha. Ale poszukiwanie skarbów okazuje się przygodą zgoła inną niż zaplanowali autorzy „Indiany”. Próby kręcenia kolejnych scen są jak odsłanianie kolejnych warstw historii, kompleksów, lęków, aspiracji, ran i marzeń jakie kryją w sobie te rejony.
Z kolei „KUMULACJA” to nic innego jak nagroda, za którą możesz wykupić indywidualny pakiet, który uratuje ciebie i twoich bliskich przed globalną katastrofą. Dr Jakub Szelestowski – wybitnej sławy naukowiec –  rozszyfrował światowy spisek i nie boi się mówić o nim głośno. To szansa dla Was, żeby nie dać sobie wmówić totalnej manipulacji, która ostatecznie odbierze wam godność i odczłowieczy. To szansa dla Nas wszystkich, żeby uniknąć międzynarodowego zagrożenia. Śledźcie kalendarz spotkań dra Szelestowskiego, wykupujcie karty uczestnictwa, informujcie się nawzajem – póki istnieje jeszcze taka możliwość! Zaprasza Dr Jakub Szelestowski. Spektakl powstał dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Red./TD
Źródło i fot. teatr.walbrzych.pl

KUMULACJA
Tekst: Anonim, reżyseria: Jacek Jabrzyk
23.04 24. 04 18:00 Scena Kameralna 45 min

ZŁOTY POCIĄG SUPERSTAR
Tekst: Jan Czapliński, reżyseria: Aneta Groszyńska
23.04 24.04 19:00 Duża Scena 120 min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *