42-latek, który strzelał z broni śrutowej został zatrzymany

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 42-latka, który w sobotę na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu strzelił z broni śrutowej do przejeżdżającego pojazdu. Na szczęście nikomu nic się stało. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego broń została zabezpieczona. Grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

 

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia około godz. 17.00 w na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu powiadomiony został, przez mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, że do jego pojazdu ktoś strzelał, prawdopodobnie z wiatrówki. Pojazdem poruszał się tylko kierujący i nie odniósł on żadnych większych obrażeń. Uszkodzeniu ulegała lewa przednia szyba.
Na miejsce natychmiast udał się patrol z wałbrzyskiej prewencji. Pokrzywdzony wskazał policjantom kierunek, z którego padł strzał, był to budynek mieszkalny nieopodal miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali w piwnicy 42-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak został rozpoznany przez pokrzywdzonego, a w jego mieszkaniu w szafie policjanci ujawnili broń śrutową z podpiętym magazynkiem, w którym znajdowało się 10 szt. metalowych kulek. 42-latek tłumaczył się, że była to „głupia zabawa”, a jego celem były banery reklamowe znajdujące się na przeciwko budynku. Policjanci zabezpieczyli broń, z której strzelał do pojazdu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia kierującego.
Wałbrzyszanin trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane rozsądnie oraz zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *