Gmina dokłada starań, aby odzyskać budynek

Gmina Świebodzice informuje:

Szanowni Mieszkańcy, po wielu miesiącach batalii dzieci uczęszczające do Przedszkola Niepublicznego „Koniczynka” na Osiedlu Sudeckim zostały przeniesione na ul. Świdnicką do Przedszkola „Koniczynka I”.
Na chwilę obecną, co widać na załączonych zdjęciach, budynek oraz otoczenie są zaniedbane. Schody prowadzące do placówki oraz na patio są pokryte śmieciami i zarośnięte chwastami. Na trawniku jest dużo rozbitego szkła, a w ogrodzie, tuż obok głównego wejścia rozsypane są odpady. Brakuje również elementów ogrodzenia, a część z istniejących sklejona jest taśmą. Zdjęcia obrazują faktyczny stan obiektu.
Przypomnijmy, że umowa dzierżawy pomiędzy Miejskim Zarządem Nieruchomości a najemcą była zawarta na czas określony tj. od dnia 4 maja 2010 r. do dnia 3 maja 2020 r. i przedłużono ją jedynie do dnia 31 sierpnia 2020 r. Pomimo wygaśnięcia umowy dzierżawca odmówił opuszczenia. Gmina od dwóch lat dokłada wszelkich starań, aby odzyskać nieruchomość i po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych otworzyć w niej placówkę publiczną, w której znajdą się miejsca dzieci z Gminy Świebodzice. Jak wielokrotnie podkreślał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, w tym na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się 6 lipca br., należy dołożyć wszelkich starań, aby cała ta sytuacja przebiegła sprawnie i bezstresowo dla dzieci.
Obecnie trwa przejmowanie obiektu przez Gminę Świebodzice na drodze prawnej, a kiedy tylko uda się to zrobić, zostaną przeprowadzone prace remontowe, zmierzające do uruchomienia placówki. O sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

źródło i fot. swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *