Emeryci „wielkanocnie” w Świebodzicach

W Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbyło się doroczne, pełne ciepła spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Członkowie Związku i zaproszeni goście spotkali się w Klubie PZERiI w środę, 13 kwietnia.

Wszystkich serdecznie powitał Przewodniczący Aleksander Jermakow, a następnie wystąpił Zespół Śpiewaczo-Taneczny Świebodziczanie, wykonując wzruszające pieśni. Członkini zespołu będąca narodowości ukraińskiej zaśpiewała piosenkę w swoim ojczystym języku, dedykując ją gościom z Ukrainy, utwór wprawił przybyłych w wyjątkowy nastrój.
Głos zabrał Burmistrz Miasta Paweł Ozga składając wszystkim serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia oraz aby nadchodzące Święta Wielkanocne były czasem refleksji i odpoczynku. Oby w tych dniach nie zabrakło miłości, spokoju, szacunku i radości. Serdeczne życzenia wesołych Świąt złożyła również Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Burmistrz i Pani Poseł skierowali życzenia do przebywającym w naszym mieście uchodźców, aby czuli się u nas dobrze i oczywiście jak najszybszego powrotu do rodzin. Życzenia świąteczne przekazał oraz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych na sali Dziekan Dekanatu Ks. Józef Siemasz.

Na zaproszenie seniorów przybyli m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzicach Grzegorz Cabanek, Prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes Zarządu Związku Sybiraków Tadeusz Federowicz, Przewodnicząca Rady Seniorów Antonina Nowacka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Magdalena Pawiłojć, która przybyła na spotkanie z 16 osobową grupą matek z dziećmi – uchodźców z Ukrainy.
Na wielkanocnym spotkaniu odbyły się również dwa ważne wydarzenia. Wręczenie złotych, honorowych odznak zasłużonym dla PZERiI w Świebodzicach Panu Kazimierzowi Kamińskiemu oraz Panu Alfonsowi Daszkiewiczowi. Drugim ważnym wydarzeniem było uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół w Świebodzicach, a Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów w zakresie wzajemnej współpracy międzypokoleniowej.
Dodatkową atrakcją świątecznego spotkania było wręczenie nagród i dyplomów w konkursie dekoracji wielkanocnych::
I miejsce – Halina Mitura
II miejsce- Elżbieta Brzozowska
II miejsce – Piotr Śmigielski
Śniadanie wielkanocne w PZERiI

źródło i fot. swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *