Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

O tym jak ważną rolę pełnią dzielnicowi nie trzeba nikogo przekonywać. To ci policjanci, którzy w swoich rejonach służbowych pomagają wielu osobom w rozwiązaniu często trudnych i zawiłych spraw. Ale to również funkcjonariusze, którzy mają doskonałe rozpoznanie w środowisku kryminogennym. I właśnie taka wiedza przydała się boguszowskim dzielnicowym, którzy w miniony wtorek zatrzymali 28-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do nieczynnej hali produkcyjnej w Czarnym Borze.

3 maja 2022 roku po godzinie 18:00 dzielnicowi z Boguszowa-Gorc, otrzymali informacje o podejrzanym mężczyźnie, który wybił szybę w nieczynnej już hali produkcyjnej w Czarnym Borze. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili zjawili się na miejscu. Na widok radiowozu 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zaczął uciekać, odrzucając skradzione elementy maszyn produkcyjnych oraz narzędzia, którymi posłużył się podczas włamania. Dzielnicowi podjęli pościg za sprawcą. Po kilku minutach mężczyzna został przez nich zatrzymany. Schował się w pobliskim opuszczonym budynku, pod stertą kartonów.
28-latek trafił do policyjnej celi. Na tym jednak nie koniec problemów włamywacza. W toku dalszych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili, że w miesiącu kwietniu br. zatrzymany mężczyzna dokonał jeszcze dwóch włamań – do altany i tej samej nieczynnej hali. Ukradł on wtedy przedmioty o wartości ponad 8 tys. złotych. Były to różnego rodzaju narzędzia, elektronarzędzia, instalacja elektryczna i cztery silniki elektryczne z maszyn produkcyjnych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *