Dwaj wałbrzyszanie zatrzymani przez policjantów

Najpierw ukradli produkty alkoholowe z marketu usytuowanego w Szczawnie-Zdroju, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakowali pracownika ochrony, po czym uciekli. Przeprowadzone przez policjantów pierwszego komisariatu czynności, wspólnie z funkcjonariuszami prewencji wałbrzyskiej komendy, doprowadziły do zatrzymania 24 i 25-latka bezpośrednio po zgłoszeniu, po tym jak obaj wsiedli do autobusu komunikacji miejskiej na pobliskim przystanku.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 25 lutego około godziny 22:20 przy ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju. Dwaj mężczyźni ukradli z marketu trzy butelki z alkoholem o wartości ponad 300 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez nich czyn. Złodzieje nie chcieli jednak odpuścić. Doszło do szamotaniny i ostatecznie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia przestępcy doprowadzili poszkodowanego do stanu bezbronności, atakując m.in. tzw. tulipanem z jednej z rozbitych butelek. Pracownik ochrony na szczęście doznał jedynie niegroźnego dla życia i zdrowia rozcięcia ręki.
Zaalarmowani o zdarzeniu wałbrzyscy policjanci od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji, już po chwili zatrzymali obu przestępców, po tym jak ci wsiedli do autobusu komunikacji miejskiej na przystanku usytuowanym na Białym Kamieniu.
Podejrzani dzisiaj podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Obaj sprawcy decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym i mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Przypominamy, że za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

ŹRÓDŁO I FOT.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *