Dramatyczny zaprasza na Daisy

Musical o Daisy jest o wielkiej osobie oraz o wielkiej historii, na której tle toczyło się jej niebanalne życie. Jest też o cierpieniu i nadziei, ale przede wszystkim o świecie, do którego już nie ma powrotu. Arystokracja, bale i podróże salonką są przebrzmiałym echem dawnego świata – patrzymy na nie z zazdrością, często też z ludową wyższością. Ale to w tamtym świecie pielęgnowano humanistyczne wartości – litość, wdzięczność, współczucie, których dziś brakuje. Księżna Daisy ponad wszystkimi perypetiami reprezentuje właśnie dobro – to była jej supermoc i takiej bohaterki dzisiaj nam potrzeba.

Pierwszy wałbrzyski musical – jak to dumnie brzmi. Pierwszy wałbrzyski? Można spekulować, czy w krótkiej, acz burzliwej historii naszego Teatru znajdują się tytuły, które mogłyby powalczyć o to miano. Na pewno nasza scena widziała niejeden spektakl muzyczny, ale musical? Do tego dzieło w pełni o Wałbrzychu, o lokalnej bohaterce? Wystarczy zapytać przechodniów na Placu Teatralnym, czy wiedzą kim była Księżna Daisy, żeby usłyszeć tyle samo faktów, co plotek. A czy nie to świadczy o prawdziwej sławie? Prawdziwej potrzebie wielkiej opowieści, która w nas drzemie? Doczekaliśmy się więc: mamy w Wałbrzychu swój musical, o nas i dla nas, ale także dla całego kraju, dla którego Wałbrzych i Teatr Dramatyczny są ciągle do odkrycia na nowo. Musical wałbrzyski, bo realizowany lokalnymi siłami. Ale też musical światowy, bo angażujący do pracy artystów z prawie całego kraju.

UWAGA! W spektaklu używane są światła stroboskopowe oraz dym papierosowy.
Spektakl powstaje w koprodukcji z Miastem Wałbrzych i Zamkiem Książ.
Red.
Źródło i fot. Teatr Dramatyczny

9.09 – 19:00
10.09 – 19:00
11.09 – 19:00
Czas trwania: 130 minut

Tekst i reżyseria: Konrad Imiela

Muzyka: Grzegorz Rdzak
Scenografia: Anna Haudek
Kostiumy: Agata Bartos
Choreografia: Jacek Gębura
Światło: Jakub Frączek
Przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka
Inspicjentka: Iwona Skiba
Plakat: Jakub Woynarowski
Obsada: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Agnieszka Kwietniewska [g], Małgorzata Walenda [g], Irena Wójcik, Kinga Zygmunt [g], Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Wojciech Marek Kozak, Radosław Lis [g], Piotr Mokrzycki, Krzysztof Piechniczek [g]
Muzyka na żywo: Dominika Czausz – flet, Malwina Maławy – wiolonczela, Łukasz Piotrowicz – fagot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *