Dachowanie na terenie powiatu wałbrzyskiego

Wałbrzyscy policjanci codziennie prowadzą działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy związane z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze oraz tę prędkość przekraczają. Niestety w wyniku nadmiernej prędkości doszło w piątek po południu w Cieszowie do groźnie wyglądającej kolizji, a dokładnie do dachowania pojazdu. Kierujący samochodem osobowym 81-latek z powiatu jaworskiego dodatkowo nie miał prawa jazdy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

18 listopada po godzinie 14:00, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, 81-letni kierujący samochodem osobowym zjechał na drodze w Cieszowie z jezdni i doprowadził do tzw. dachowania pojazdu. Na szczęście mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach i nic poważnego mu się nie stało. Funkcjonariusze ustalili, że jechał sam. Miał decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego z 2006 roku cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, tym samym dodatkowo popełnił przestępstwo drogowe. Funkcjonariusze odebrali elektronicznie dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia.
Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, nie powinniśmy wsiadać „za kółko”. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *