Blisko 50 ujawnionych wykroczeń

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego praktycznie codziennie prowadzą działania zwalczające piratów drogowych z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Ci kierujący, którzy rażąco łamią przepisy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, muszą się liczyć z mandatem karnym 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku recydywy nawet 5 tysięcy złotych. W miniony piątek podczas prowadzonej akcji pod właśnie takim kryptonimem, nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie było też poważniejszych zdarzeń drogowych.

W piątek na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyła się kolejna akcja prewencyjno-kontrolna pn. „Prędkość”. W trakcie działań 18 funkcjonariuszy dokonało 87 kontroli drogowych i ujawniło 49 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze realizowali zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych i skrzyżowań.
W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie służby policjanci odnotowali tylko cztery niegroźne w skutkach zdarzenia drogowe.
Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

źródło i fot.
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *