Bezpieczeństwo seniorów, czyli wspólne działania

Wałbrzyscy policjanci dbając o bezpieczeństwo osób starszych, szczególnie narażonych na równego rodzaju oszustwa i kradzieże kieszonkowe, w minionym tygodniu odwiedzili jedną z placówek handlowych na terenie miasta. Wspólnie z uczniami klasy mundurowej wałbrzyskiego liceum rozdawali materiały profilaktyczne – dotyczące tego zagadnienia seniorom robiącym przedświąteczne zakupy.

Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli Policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Pokrzywdzeni nierzadko tracą w ten sposób wszystkie swoje oszczędności. Na oszustwa narażony jest każdy z nas. Przestępcy cały czas szukają nowych sposobów by się naszym kosztem wzbogacić. Pod różnymi pretekstami wydzwaniają do nas. Swoje metody wykorzystują również w internecie.
Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze.
Okazją do kolejnych takich działań był okres przedświąteczny. Tym razem policjanci z prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej IV LO Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu w minionym tygodniu odwiedzili jedną z placówek handlowych na terenie miasta, gdzie rozdawali osobom robiącym przedświąteczne zakupy ulotki informacyjne dotyczące oszustw. Seniorzy otrzymali również od mundurowych prezenty w postaci elementów odblaskowych.
Taka forma działań profilaktycznych to doskonała okazja aby porozmawiać z seniorami o ich bezpieczeństwie i ostrzec przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *