Aleja Niepodległości z nowym wykonawcą

Wybrano nowego wykonawcę przebudowy alei Niepodległości w Świdnicy, którym jest firma HYPMAR z Modlęcina. Prace, o ile pogoda na to pozwoli, rozpoczną się w styczniu 2023 roku. Koszt zadania to 6 750 000 zł. Zgodnie z umową roboty drogowe powinny zakończyć się 31 październik 2023 roku.

W ramach I etapu inwestycji, zgodnie z protokołem inwentaryzacyjnym stwierdzono, że stopień zaawansowania prac jest na poziomie 42%. Wykonano w ok. 90% roboty związane z montażem kanalizacji deszczowej, usunięto kolizję z siecią gazową, wykonano również część konstrukcyjną jednego pasa ruchu pod ułożenie nawierzchni asfaltowej oraz odcinkowo nawierzchnie ciągów pieszych i zatok postojowych. Zaawansowane też są prace przy renowacji muru obronnego wraz z balustradą. Do zrobienia pozostaje m.in.: dokończenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogi, chodników i ścieżki rowerowej, oznakowanie, oświetlenie drogowe oraz zieleń.
Przypomnijmy, że trwają już prace przy przebudowie przejścia pieszego pomiędzy al. Niepodległości i ul. Garbarską. 9 listopada podpisano umowę z firmą TINARG Sp. z o. o. z Mściwojowa, która zrealizuje zadanie za kwotę 159 233 zł. Prace powinny zakończyć się w styczniu.

źródło i fot. um.swidnica.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *