40 wykroczeń ujawnionych w rejonach przejść dla pieszych

Wczoraj odbyły się działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci dbając o bezpieczeństwo na ulicach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, prowadzili kontrolę pojazdów oraz legitymowali pieszych. Funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczeń popełnionych przez kierujących.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 04 maja 2022 roku objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim. Działania przyprowadzone zostały w szczególności na drogach o dwóch lub trzech pasach ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pojazdów.
W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 40 pojazdów. Podczas akcji ujawnili również 40 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z których 38 dotyczyło przekroczeń przez kierujących dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, a 2 wykroczenia spowodowane były ich niewłaściwym zachowaniem w stosunku do pieszych.
Policjanci podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się samych pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi nie ujawnili żadnych wykroczeń.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *