2022 rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

„INVEST-PARK” najlepszą strefą w Polsce. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała największe inwestycje w kraju.

2022 rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. „INVEST-PARK” pod względem wartości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy stał się liderem wśród wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. WSSE w minionym roku pozyskało łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld zł.

Mimo popandemicznego okresu, w czasie gwałtownych przemian geopolitycznych, toczącej się wojny w Ukrainie i braku stabilnych cen nośników energii, WSSE okazała się najlepszą Strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych.
“Jubileusz WSSE zakończyliśmy rekordowym wynikiem w historii spółki – pozyskaliśmy łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7 miliardów zł. Przez ostatni rok nasz zespół sprawił, że „INVEST-PARK” nie jest już tylko jedną z najlepszy stref w Polsce – staliśmy się numerem jeden w skali całego kraju” – podkreśla Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.
Kilkadziesiąt przyznanych decyzji oznacza nie tylko miliardowe nakłady, ale także 3249 nowych miejsc pracy – na całym obszarze jej oddziaływania. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – mowa m.in o nowoczesnych zakładach przetwarzania baterii litowo-jonowych czy niskoemisyjnych producentach komponentów ułatwiających recykling w branży automotive. Wśród nich są zarówno firmy polskie, jak i te z kapitałem zagranicznym.
„INVEST-PARK” otwiera zestawienie Stref z największą wartością inwestycji w minionym – 2022 roku, ale co równie ważne – blisko co trzecie miejsce pracy na terenie całej Polskiej Strefy Inwestycji powstanie właśnie na naszym obszarze oddziaływania – uzupełnia wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

źródło i fot. WSSE „INVEST-PARK”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *