19-latek odpowie za oszustwo

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali wczoraj przed południem 19-letniego mieszkańca tej miejscowości, który włamał się na indywidualne konto internetowe swojego dziadka u operatora jednej z sieci telefonicznych i zamówił na niego sporą ilość markowego, drogiego sprzętu, w postaci dwóch telefonów komórkowych, smartwacha oraz słuchawek. Następnie część zamówionych przedmiotów zastawił w lombardzie, ten sposób otrzymując gotówkę i zarabiając przy tym na całym procederze. Teraz za oszustwo nastolatkowi grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Boguszowscy policjanci w miniony wtorek zatrzymali 19-latka, który wykorzystał nieuwagę swojego dziadka i zalogował się do jego profilu u jednego z operatorów sieci telefonicznej, wypełnił formularz i zamówił dwa telefony, słuchawki oraz smartwacha o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych. Po otrzymaniu towaru 19-latek udał się do pobliskiego lombardu, by część sprzętu zastawić i odebrać gotówkę. W ten sposób jeszcze na całym procederze zarobił.
19-latek usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności. Funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc w toku wykonanych czynności odzyskali pochodzącego z przestępstwa smartwacha oraz telefon komórkowy o łącznej wartości ponad 6600 złotych.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *