Złodziej samochodu zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o popełnianie przestępstwa związanego z kradzieżą samochodu osobowego toyota. W efekcie działań stróżów prawa pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. Dodatkowo 25-latkowi udowodniono popełnienie jeszcze dwóch innych kradzieży na terenie naszego województwa. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.

W minioną sobotę około godziny 9:00 do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w nocy złodziej ukradł mu samochód. Pokrzywdzony zeznał, iż 30 grudnia 2022 roku wrócił do domu z pracy około godziny 22, zaparkował pojazd pod domem, a kluczki pozostawił w niezabezpieczonym miejscu – tzw. przedsionku. Rano, gdy się obudził, auta już nie było. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Poniatów w Wałbrzychu.
Policjanci od razu przystąpili do działania. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych wałbrzyscy kryminalni kilka godzin później na terenie Świebodzic zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradziony pojazd o wartości 17 tys. złotych.
25-letni złodziej odpowie również za kradzieże, których dopuścił się na terenie Dzierżoniowa. Mężczyzna dwa dni wcześniej ukradł w tej miejscowości pojazd marki nissan o wartości 82 tys. złotych. Ten już odzyskali policjanci z tamtejszej jednostki, jednak mężczyzny nie udało się wtedy zatrzymać. Sprawca kontynuował dalej swoją przestępczą działalność i na drugi dzień ukradł torebkę z dokumentami, pieniędzmi i telefonem komórkowym. Skradzione mienie posiadł przy sobie w chwili zatrzymania, powodując straty w wysokości ponad 2 tys. złotych.
Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *