Zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj 18-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Beskidzkiej w Wałbrzychu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 

3 maja, przed godziną 09:00 dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Beskidzkiej w Wałbrzychu, gdzie kierujący miał wjechać pojazdem w ogrodzenie, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji świadków, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaledwie kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali 18-letniego kierującego. Od wałbrzyszanina była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
18-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Okazuje się, że pomimo tegorocznych zmian w przepisach i ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów, kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *