Za nami IMPREZA NAUKOWA

W dniach 7 – 9 kwietnia na Łowisku „Złota Woda” w Łomnicy, leżącego na terenie Gminy Głuszyca, odbyła się „Sowiogórska Impreza Naukowa”. Była ona skierowana do mieszkańców i turystów odwiedzających nasze tereny. Organizatorem imprezy był Pan Michał Banaś.

Przybyli naukowcy i pasjonaci geologii zachęcali do wzięcia udziału w różnego rodzaju eksperymentach. Zwiedzający mogli sprawdzić „gołym okiem” jak odróżnić opal od zwykłego szkła, a także dowiedzieć się jak piękna i niesamowita może okazać się zwykła plastikowa bezbarwna łyżka. Dzięki obserwacjom mikroskopowym można było odbyć „podróż w czasie” i zobaczyć cząstkę naszego świata zatopioną w bursztynie lub odciśniętą
w skale, a także dowiedzieć się jak wyjątkowe i niepowtarzalne są procesy krystalizacji.
Celem wydarzenia było przede wszystkim przybliżenie odwiedzającym tematu konieczności ochrony naszego środowiska naturalnego oraz całej jego bioróżnorodności. A ponadto, mamy nadzieję, stanowiło zachętę do dalszego rozwijania pasji zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie i pokazało jak wielką moc, do tworzenia rzeczy pięknych i zachwycających ma przyroda.
Zadanie grantowe „Sowiogórska Impreza Naukowa” realizowane w ramach projektu grantowego pn. „Nasze Góry Sowie” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Projekt realizowany w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”

źródło i fot. www.gluszyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *