Warsztaty praktyczne nie tylko z uczniami

Wczoraj policjantka drugiego komisariatu odwiedziła Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Wałbrzychu, gdzie miała okazję porozmawiać z uczniami oraz pedagogami i psychologami o cyberprzemocy. Natomiast funkcjonariusze prewencji kryminalnej w ostatnim czasie, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przeprowadzili prelekcje m.in. z rodzinami zastępczymi podejmując tematykę narkotykową.

We wtorkowym spotkaniu z policjantką drugiego komisariatu udział wzięły dzieci z klas od I do VI. Łącznie było to blisko 90 osób. Zaproszeni zostali także pracownicy. Warsztaty zorganizowane zostały pod hasłem „Technologie cyfrowe, a rozwój edukacji emocjonalnej.” Podczas prelekcji omówione zostały zagadnienia związane z cyberprzemocy. Jak jej zapobiegać, jak zachowywać się w przypadku wystąpienia cyberprzemocy, a także jak reagować na cyberprzemoc. Oczywiście spotkanie było także okazją do promowania zawodu policjanta.
Policjanci prewencji kryminalnej z w wałbrzyskiej komendy natomiast w ostatnim czasie prowadzili warsztaty związane z zapobieganiem przestępczości narkotykowej. Przygotowane one zostały przy współpracy z wałbrzyskim MOPS-en specjalnie dla rodzin zastępczych i pracowników pieczy zastępczej, a także dla asystentów rodziny. Podczas spotkań funkcjonariusze przedstawili jak rozpoznać, kiedy młodzież sięga po środki zabronione prawem. Zaprezentowali rekwizyty znajdujące się w specjalnie przygotowanych na ten cel walizkach edukacyjnych. Zawierały one przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a wykorzystywać do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *