Sylwestrowy wandal złapany

W sylwestrową noc na terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do aktu wandalizmu. Ktoś powybijał szyby w pawilonie po byłym sklepie w Boguszowie-Gorcach. Przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów działania operacyjne pozwoliły na zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia. Okazało się, że odpowiedzialny za dewastację jest 14-latek.

 

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową przy ul. Staszica w Boguszowie-Gorcach. Właściciel obiektu jednak dopiero następnego dnia zorientował się, że ktoś powybijał w byłym obiekcie handlowym szyby. Straty w mieniu oszacował na łączną kwotę aż 12 tysięcy złotych.
Realizując informacje własne wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili, że aktu dewastacji dokonał mieszkający w sąsiedztwie 14-latek. Młody wałbrzyszanin ostatecznie trafił w ręce wałbrzyskich policjantów, przy wsparciu boguszowskich, w minioną środę przy ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach.
Nieletni przyznał się do zniszczenia mienia i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że w sylwestrową noc chciał popisać się przed znajomymi. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. 14-latek po czynnościach został przekazany prawnemu opiekunowi.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *