„Seniorze nie daj się oszukać” na Piaskowej Górze

Wałbrzyskie policjantki spotkały się z seniorami w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w ramach prowadzonej kampanii pn. „Seniorze nie daj się oszukać. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, a w szczególności jak nie stać się ofiarą oszustów.

Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne, które odbyło się w miniony czwartek w ramach kampanii „Seniorze nie daj się oszukać”, adresowane było w szczególności do seniorów – mieszkańców Wałbrzycha. Podczas prelekcji funkcjonariuszki przestrzegały jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, policjanta, prokuratora czy pracownika poczty. Omówiły nowe sposoby działania oszustów i przestrzegały przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej.
Policjantki apelowały do zgromadzonych osób, aby w miarę możliwości przekazywały pozyskane informacje pozostałym członkom rodziny i znajomym, by uchronić ich przed tego typu przestępstwami. Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki wręczyły wszystkim uczestnikom ulotki informacyjne, z którymi wszyscy zgromadzeni zobligowali się zapoznać. Dla każdego seniora nie zabrakło także elementów odblaskowych – w tematyce bezpieczeństwa na drogach.
Takie spotkania mają na celu podnoszenie świadomości osób narażonych na oszustwa. Dzięki profilaktyce seniorzy wiedzą kiedy należy mieć wzmożoną czujność i jak działać, gdy w słuchawce usłyszą historię o członku rodziny który uległ wypadkowi, czy o zagrożonych pieniądzach w ich mieszkaniu. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, podczas których mogą stać się ofiarą przestępstwa.
Funkcjonariuszki zaznaczały, że Policja nigdy nie angażuje osób postronnych w swoje działania, nigdy nie informuje o wypadkach, czy zatrzymaniach przez telefon i najważniejsze NIGDY NIE PROSI O PIENIĄDZE.
Pamiętajmy również, że bezpieczeństwo w twoim domu zależy przede wszystkim od ciebie.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *