Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Dzielnicowi z Boguszowa-Gorc wczoraj spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z tej miejscowości, celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Jak co roku przed wakacjami, funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do tzw. egzaminu „rowerowego”.

 

Duża ilość dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły one bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego w w czwartkowe popołudnie st. asp. Ewelina Płusa i mł. asp Piotr Prokopowcz z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a dopiero później sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.
Wszyscy uczniowie, którzy na jednoślady, zdały egzamin wzorowo. Serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień i życzymy bezpiecznych wakacji i frajdy z jazdy na rowerze.
Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2021 roku dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.
Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

źródło i fot.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *