Policjanci o bezpieczeństwie w trakcie wakacji

Policjanci prewencji pierwszego komisariatu oraz prewencji i ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, wraz z przewodnikiem psa służbowego oraz technikiem kryminalistyki, w piątek wzięli udział w zorganizowanym na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu festynie z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi po raz kolejny mogli zademonstrować sprzęt służbowy oraz porozmawiać z dziećmi o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas wakacji.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska radiowozy policyjne, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy. Była to więc w ostatnich dniach kolejna szansa na promocję zawodu policjanta wśród najmłodszych.
W związku ze zbliżającymi się wakacjami wałbrzyscy policjanci omówili zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”. Zwrócili dzieciom uwagę na to, aby nie korzystały z dzikich plaż, stosowały się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Mowa była także o bezpieczeństwie w górach oraz podczas wycieczek pieszych w obszarach leśnych.
Dzięki obecności przewodnika psa i czworonoga dzieci nauczyły się jak postępować w stosunku do zwierząt, których nie znają, a każdego dnia mogą napotkać na ulicach swoich miejscowości. Policjanci zaprezentowali jak w pewnym stopniu zneutralizować lub zapobiec pogryzieniu przez agresywnego psa. Pokazali także pozycję jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

źródło i fot.
Komenda Miejskia Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *