Pijani kierowcy złapani

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego tylko w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz miejscowości ościennych pięciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz dodatkowo mężczyznę, który prowadził swój pojazd pod wpływem narkotyków. Rekordzista wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu i będąc kompletnie pijanym wjechał kierowanym przez siebie samochodem do rzeki na terenie Mieroszowa. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci jednak kolejny raz mówią stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się zakończyć poważnym wypadkiem i zapowiadają dalsze, codzienne działania kontrolno-prewencyjne w zakresie eliminowania z ruchu przestępców drogowych.

 

W piątek przed godziną 20:00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy podjęli interwencję na drodze publicznej w miejscowości Glinno w gminie Walim, gdzie w wyniku wykonanych czynności ustalili, że 47-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował motorowerem pod wpływem narkotyków. Badanie wykonane narkotestem wykazało, że mężczyzna zażywał wcześniej marihuanę, dlatego dla procesowego potwierdzenia tego faktu policjanci zlecili w placówce medycznej pobranie od 47-latka krwi do badań laboratoryjnych.
Godzinę później wspólny patrol policjantów z Mieroszowa i Boguszowa-Gorc sprawdził stan trzeźwości rowerzysty jadącego ul. Żeromskiego w Mieroszowie. Okazało się, że 27-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych.
W sobotę kilkadziesiąt minut po północy inny mieszany patrol mieroszowsko-boguszowski otrzymał od świadków zdarzenia informację o kolizji drogowej na ul. Leśnej w Mieroszowie, gdzie kompletnie pijany mężczyzna zjechał z drogi i wpadł kierowanym przez siebie samochodem osobowym do rzeki. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 22-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 1,41 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie trafił do szpitala na badania, ale nic poważnego mu się nie stało. Niestety w takiej sytuacji musiał pożegnać się z prawem jazdy.
Tego samego dnia, ale o poranku, policjanci ruchu drogowego postanowili przebadać kierujących na zawartość alkoholu na punkcie kontrolnym usytuowanym przy ul. Gałczyńskiego w Wałbrzychu. W ręce mundurowych wpadły dwie osoby, które poruszały się samochodami osobowym, a znajdowały właśnie w stanie po użyciu alkoholu. 35-letni wałbrzyszanin wpadł około godziny 6:40, a 52-letni mieszkaniec naszego miasta o godzinie 8:00. Obaj wydmuchali poniżej pół promila tej substancji, przez co utracili uprawnienia do kierowania pojazdami.
W niedzielną noc – około godziny 1:30 – inni funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Szlifierskiej w Wałbrzychu nietrzeźwego kierującego. 21-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 0,87 promila alkoholu. Okazało się dodatkowo, że młody mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący lub ci znajdujący się pod wpływem narkotyków, a prowadzący pojazdy mechaniczne muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *