Pijani jeżdżą samochodami i hulajnogami

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zaledwie w siedem godzin zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz regionu łącznie czworo kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu – w tym dwie kobiety i mężczyznę, którzy jechali drogami publicznymi hulajnogami elektrycznymi. Kolejny raz mówimy stanowcze NIE takiemu zachowaniu na drogach.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został pół godziny po północy, jadący hulajnogą elektryczną 19-latek kontrolowany był na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu przez policjantów z wałbrzyskiej prewencji. Badanie wykazało w jego organizmie 0,59 promila alkoholu, dlatego młody wałbrzyszanin do domu wrócił na pieszo. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
Zaledwie 10 minut później, tym razem na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu w ręce policjantów z „jedynki” podczas jazdy hulajnogą elektryczną wpadły dwie kobiety w wieku 19 i 26 lat. Młodsza z wałbrzyszanek miała w organizmie 0,73 promila alkoholu, a 26-latka wydmuchała ponad promil. Kobiety również otrzymały grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
Tego samego dnia kilka minut po godzinie 07:00, tym razem w Boguszowie- Gorcach na ul. Reymonta, policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli 43-latka kierującego samochodem osobowym. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu mając 0,38 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku sprawca wykroczenia musi liczyć się z karą grzywny nie mniejszą niż 2,5 tys. złotych lub aresztu, a także z zakazem prowadzenia pojazdów.

 

POLICJA APELUJE

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami.
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Stosujmy zasadę: PIŁEŚ- NIE JEDŹ! Bądźmy odpowiedzialni! Przez swoją lekkomyślność stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

źródło i fot.
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *