Oddaj buty do Rio de Janeiro!

Paweł Spyt z Wałbrzycha zdobywca korony maratonów Ziemi właśnie leci do Rio de Janeiro w Bazyli na kolejny bieg. Ale chce pomóc biednym ludziom, którzy nie mają butów.
dlatego wymyślił kolejna akcję aspołeczną i chce zabrać ze sobą w bagażu buty! Wszystkoisto opisał na swoim profilu społecznościowym! Każdy może przyłączyć się do akcji!

 

Poniżej apel Pawła: https://www.facebook.com/profile.php?id=100005225822860
Mam takie pytanko …
Zbliża mi się wyprawa do najpiękniejszego miejsca na ziemi ,do Rio de Janeiro 🇧🇷
Co za tym idzie ….
Podczas mojej ostatniej wizyty w tym „mieście Boga” ,a było to 6 lat temu ,sporo widziałem I sporo doświadczyłem, spędziłem tam wtedy prawie 3 tygodnie .
Rio de Janeiro to najpiękniejsze miejsce na ziemi ,najwspanialsze i najcudowniejsze ,tam wiecznie jest lato ,a ludziom za wiele do szczęścia nie trzeba .
Są tam Fawele i setki bezdomnych ,a ludzie nie majacy domu śpią, a tak sobie bezpośrednio na ulicy, Niekiedy trzeba zrobić duuuuzy krok aby takiego śpiącego ominąć, różnica pomiędzy takim brazylijskim bezdomnym ,a polskim jest taka że ten pierwszy NAPRAWDE jest biedny i nie ma totalnie nic ,a ten drugi w 99 % jest pijakiem.
Podczas mojej ostatniej wizyty w Rio ,dałem jednemu nieszcześnikowi swoje kilkukrotnie i nie za tanie buty ,bo spał na ławce przy copACABanie z gołymi stopami ,zrobiło mi się jego poprostu żal.Drugie obuwie także podarowałem innemu ,bo mnie akurat zapytał czy nie mam jakiś butów, te jego szurały już sama podeszchwą.
Takich jak on jest w Rio setki ,ja nawet wiem gdzie są te miejsca ,widziałem tam takich co i koszulki nie mieli ,i butów a spodenki zrobione miał z worka parcianego.
W Rio jest zawsze gorąco, i przecudownie ,dlatego już nawet kiedyś mówiłem do żony, że jak miałbym się stać kiedyś bezdomnym to tylko w Rio i tylko tam . Czy się położysz na chodnik ,czy to na plaży to zawsze jest MEGA ,a tyle co by zjeść to zawsze jakiś turysta obstawi trochę pożywienia ,i sam też dzieliłem się z bezdomnymi tym co miałem.
Do rzeczy ….w cenie bagażu jest bagaz rejestrowany 23 kg i ma lecieć pusty ????
Skoro do szczęścia w Rio to mi wystarczy flaga WP,kilka naklejek WP i buty do biegania.
Wypełnię ten bagaz butami i dam tym śmigającym po Rio na boso ,jeżeli masz jakieś buty w bdb stanie ,szmaciaki, i najlepiej markowe ( bo się szybko nie rozleca) i chcesz je przekazać, TO BIORE !!!
Szukam butów TYLKO szmacianych w RIO jest gorąco, tam tylko takie maja sens .Zobacz do szafki ,może coś znajdziesz i napisz na priv ,a je odbiorę.
Natomiast ja zrobię zdjęcie na miejscu nieszczesnika bez butów i szczęśliwca z nowymi butami ,TWOIMI BUTAMI ,będziesz miał satysfakcję i doby uczynek .
Przyjmuje buty i damskie i męskie, dziecięcych nie !!! Dzieciaki tam maja „skoki” 😃🇧🇷
Wypierz je w pralce i oddaj w najlepszym stanie jak to możliwe.
JOIN THE LOVE REPUBLIC ❤✌🇧🇷

 

źródło i fot. www.facebook.com Paweł Spyt https://www.facebook.com/profile.php?id=100005225822860

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *