Nowe pojemniki na odpady

W związku z rosnącymi kosztami odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, Gmina Walim zdecydowała się na wprowadzenie nowych rozwiązań dotyczących odbioru odpadów z nieruchomości. Dla mieszkańców gminy wprowadzone zmiany będą się wiązać z wymianą pojemników na odpady komunalne. Do tej pory pojemniki były własnością firmy odbierającej odpady. Po zmianie pojemniki będą własnością gminy.

Oznaczone logiem gminy pojemniki będą rozstawiane etapami w poszczególnych miejscowościach w lutym. Od dnia 01.03.2023 roku z nieruchomości zamieszkałych, budynków użyteczności publicznej, letniskowych oraz tzw. mieszanych, odpady komunalne będą odbierane wyłącznie z nowych pojemników oznaczonych logiem gminy. Istnieje możliwość, że nastąpi zmiana ilości i wielkości pojemników na poszczególnych nieruchomościach. Wielkość pojemników zostanie dostosowana do liczby osób zadeklarowanych do wysokości opłaty za odpady. Nieruchomości jednorodzinne nadal będą korzystać z worków na frakcje odpadów: papier, szkło, plastik i metal. Jak dotychczas worki dostarczy firma odbierająca odpady komunalne.
Gmina prosi o zapoznanie się z informacją umieszczoną na każdym pojemniku, która dotyczy terminu od kiedy mieszkańcy gminy powinni zacząć używać poszczególnych pojemników. Terminy korzystania z poszczególnych pojemników są ściśle związane z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów na stronie urzędu.

źródło i fot. walim.pl

Kliknij w link i sprawdź terminy wymiany https://walim.pl/nowe-pojemniki-na-odpady/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *