19 kwietnia, 2024

Nasi bokserzy z medalami Mistrzostw Polski

W zakończonych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie, ponownie kapitalny występ zanotowały siostry Mięgoć. Zawodniczki Imperium Boxing Wałbrzych wracają z Mielca ze złotem i srebrem.

Angelika Mięgoć została Mistrzynią Polski w kategorii do 48kg. W finałowym pojedynku Angelika zwyciężyła z Martą Prill z Gardy Bytów. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła za to Kinga Mięgoć, która startowała w kategorii do 50kg. Wałbrzyszanka w walce o złoto uległa Natalii Kuczewskiej z MKS Mazur Ełk.

Po medalach naszych pań, swój wkład w sukces wałbrzyskiego klubu włożył Jakub Krzpiet, który dzisiaj w Mielcu wywalczył tytuł najlepszego boksera w kraju, w kategorii do 54kg pokonał w finale Emiliana Dudajka z RKB Boxing Radom. Drużynowo Imperium Boxing uplasowało się na 3 miejscu.