Małżonkowie złodziejaszkowie

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali dwie osoby – 57-letniego mężczyznę oraz jego o dwa lata młodszą żonę – którzy na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku wspólnie dokonali kilku kradzieży w jednym z wałbrzyskich marketów, gdzie straty łącznie oszacowane zostały na kwotę blisko 1100 złotych. Wałbrzyszanie podczas czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

 

Policjanci drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali 57-latka i 55-latkę wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Pohulanka. Wcześniej, po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, mundurowi ustalili, że to właśnie ci wałbrzyszanie w ostatnich tygodniach wielokrotnie wychodził z jednego ze sklepów przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu nie płacąc za zakupy.
Okazało się, kilka takich czynów się tego nazbierało i kwota także spora. Oboje w okresie od 18 listopada do 17 grudnia zeszłego roku wynieśli z placówki handlowej różnego rodzaju produkty drogeryjne i spożywcze, w tym słodycze, a także mięso, a łączna kwota start wyniosła dokładnie 1096 złotych.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie wałbrzyszanom zarzutu kradzieży sklepowych w krótkich odstępach czasu. Teraz oboje mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. O losie podejrzanych zadecyduje sąd

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *