Książ – Klucz do Śląska – pokaz w kinie domowym księżnej Daisy

Zamek Książ w Wałbrzychu zaprasza na pokaz filmu „Książ. Klucz do Śląska”. Projekcja dokumentu odbędzie się w sali kinowej w Zamku Książ w najbliższy piątek, 22 kwietnia 2022 o godz. 18.30. Liczba miejsc ograniczona.

Film powstał w ramach cyklu Dolny Śląsk pełen historii, którego misją jest popularyzacja wiedzy o kulturze i historii Dolnego Śląska w Polsce i zagranicą. Jego reżyserem jest Maciej Kieres, a scenarzystą Daniel Jasiński. Autorami zdjęć są Piotr Marcjasz i Jerzy Szota, który odpowiadał również za montaż.

W filmie będzie można zobaczyć jak Zamek Książ w Wałbrzychu prezentował się w różnych okresach historycznych. Opiekę naukową nad stworzeniem modeli 3D sprawowała dr Beata Lejman z Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a zrealizowało je Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. O ponad 800-letniej historii zamku Książ, jego architekturze, dawnych mieszkańcach, m.in. budowniczym z królewskiej dynastii Piastów i przedstawicielach arystokratycznego rodu Hochbergów (byli posiadaczami Książa w latach 1509-1943) opowiadają zaproszeni przez producentów eksperci. Grono to stanowią historycy sztuki, prof. Rafał Eysymontt i Danuta Eysmontt, oraz zatrudnieni w Zamku Książ Magdalena Woch, Bogdan Rosicki i prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.
Producentami „Klucza do Śląska” są Igor Wójcik, Maciej Kasprzyk, Maciej Kieres, a koproducentami Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, TVP Historia, TVP3 Wrocław, partnerami Zamek Książ w Wałbrzychu i Fundacja Księżnej Daisy von Pless.
Produkcję dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Zapisy chętnych do wzięcia udziału w uroczystym pokazie filmu w historycznej Sali Kinowej w Książu przyjmowane są w zamkowym Punkcie Obsługi Klientów pod adresem mailowym: info@ksiaz.walbrzych.pl Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *