Koncert na pożegnanie

Już w najbliższą niedzielę 18 września o godzinie 18:00 odbędzie się koncert w Filharmonii Sudeckiej POŻEGNANIE Z FILHARMONIĄ SUDECKĄ, czyli Koncert życzeń dyrektor Elżbiety Łaganowskiej kończącej swoją pracę w tej instytucji. Perełki muzyki klasycznej dobrze znane szerszej publiczności zagra orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Ewy Gądek-Rosiak. Nie może was tam zabraknąć!

Usłyszymy między innymi Uwerturę do opery Carmen i dwa fragmenty z II Suity Arlezjanka Bizeta, najbardziej lubiane fragmenty ze suity Peer Gynt Griega, niezwykle energetyczną Uwerturę do opery Lekka kawaleria Suppé czy przebój Albert Ketèlbey’a o orientalnym charakterze Na perskim rynku. Utwory tego rodzaju grane pojedynczo stanowią zwykle efektowne zakończenie koncertu. – W naszym koncercie przygotowaliśmy wymarzoną playlistę – bez reklam – najbardziej porywających „smakowitych” wisienek na torcie – informują organizatorzy wydarzenia. Te perełki muzyki symfonicznej znajdą się w programie wieczoru rozmyślnie. Będzie to koncert dedykowany Elżbiecie Łaganowskiej, dyrektor Filharmonii Sudeckiej, która zakończyła swoją ponad ośmioletnią pracę na tym stanowisku w sierpniu 2022. Dziękując za lata współpracy, Orkiestra Filharmonii Sudeckiej wykona wskazane przez nią Najlepsze z Ulubionych Symfonicznych Przebojów. Warto podkreślić, że dla wszystkich Państwa, którzy wybiorą się na niedzielny koncert do Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu będzie to, wzorem letnich serenad na wałbrzyskim rynku, najlepsze przedłużenie lata.

Przypominając rys zawodowy ustępującej Pani dyrektor, warto wspomnieć, że wcześniej Elżbieta Łaganowska pełniła obowiązki zastępcy dyrektora Filharmonii. Była także zastępcą dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wówczas o wyborze Elżbiety Łaganowskiej na stanowisko dyrektora Filharmonii zdecydowało doświadczenie, wykształcenie, wiedza oraz wyjątkowa znajomość specyfiki działania instytucji artystycznych, dająca gwarancję sprawnego ich funkcjonowania. To za jej czasów obiekt Filharmonii przeszedł kapitalny remont za ponad 13 milionów złotych, z czego około 9 udało się pozyskać z funduszy europejskich, a sala powiększyła się z 293 do 410 miejsc. Elżbieta Łaganowska ukończyła Wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto jest absolwentką Państwowego Zaocznego Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich, kierunek „Zarządzanie Firmą. Instrumentarium Współczesnego Menedżera” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
PAS
Fot. Filharmonia Sudecka

———————————————

Bilety na koncert w cenie: 40/43* zł – normalny, 30/32* zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej oraz w bileterii online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl.

*Cena w serwisie Bilety24.pl.
godz. 18:00, 18.09.2022 r.

EWA GĄDEK-ROSIAK – dyrygent

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *