GŁUSZYCKA STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ

2 miliony siedemset tysięcy złotych kosztowało w Głuszycy przygotowanie 12 działek inwestycyjnych w tak zwanej Strefie Aktywności Gospodarczej. Głuszyca jest jak dotąd jedyną gminą w regionie, której udało się z powodzeniem zrealizować projekt finansowany w większości z ostatnich już pieniędzy europejskich poprzedniej perspektywy finansowej.

Do dyspozycji przedsiębiorców i inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność w Głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, jest 3,5 ha uzbrojonych terenów, droga dojazdowa, miejsca parkingowe. Wszystko podzielone na 12 działek do sprzedaży lub wynajęcia. – To wyjątkowo atrakcyjny teren. Położony w bezpośredniej bliskości drogi wojewódzkiej łączącej Wałbrzych i Kłodzko, tuż przy dworcu i bocznicy kolejowej. W połączeniu z infrastrukturą, którą oddajemy inwestorom oraz zapierającym dech w piersiach malowniczym położeniem, jest to – mogę śmiało przyznać – jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie. Podział gruntów na poszczególne działki zakończy się jeszcze w 2022 roku. Od stycznia prowadzony będzie nabór wniosków i ogłoszone postępowanie przetargowe. Oferta strefy adresowana jest zarówno do przedsiębiorców już prowadzących działalność, myślących o przyszłych inwestycjach, jak i dla start-up’ów, rozpoczynających działalność. „Wisienką na torcie” jest niewielka oczyszczalnia ścieków, która obsługiwać będzie działające w strefie firmy –  stąd katalog branż, jakie mogą być zainteresowane inwestycją w strefie, jest naprawdę szeroki.
A inwestorów Głuszyca potrzebuje jak tlenu. Przełom XX i XXI wieku to załamanie przemysłu włókienniczego, który przez lata utrzymywał mieszkańców miasta. Dziś Strefa jest nie tylko alternatywą dla oddalonej o kilkanaście kilometrów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To przede wszystkim szansa dla wielu wykwalifikowanych pracowników, dziś pracy szukających nawet w oddalonym o ponad 80 km Wrocławiu.
Red.
Źródło i fot. gluszyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *