Dwóch złodziei wpadło w ręce policjantów

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach bezpośrednio po zgłoszeniu ustalili, kto jest sprawcą kradzieży mienia z pomieszczeń piwnicznych jednego z budynków w tej miejscowości i zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. To 43 i 44-latek, którzy wykonywali w tym miejscu prace remontowe dla wspólnoty. Podczas przeszukania wytypowanych mieszkań, funkcjonariusze odzyskali sporą część skradzionego mienia, a także zatrzymali w jednym nich 24-letnią boguszowiankę. Kobieta w bieliźnie próbowała ukryć spore ilości narkotyków.

O tym, że w ostatnim czasie z niezamkniętego pomieszczenia piwnicznego w budynku przy ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach, zginęły dwa dziecięce rowery, butla gazowa i palnik, płytki podłogowe i ścienne, drabina, dwie pary rolek i klocki lego o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych, policjanci zostali poinformowani w miniony wtorek. Mundurowi od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za kradzieżą.
Działania operacyjne przeprowadzone przez boguszowskich funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie sprawców kradzieży w ciągu kolejnych dwóch dni. 43 i 44-latek wpadli w ręce policjantów na terenie miasta. W toku wykonanych czynności mundurowi wytypowali mieszkania, w których to natomiast odnaleźli większą część skradzionych przedmiotów. Tam również zatrzymali 24-latkę. Okazało się, że kobieta na widok policjantów ukryła w bieliźnie woreczek, w którym posiadała spore ilości marihuany. Można było z niej wykonać blisko 90 porcji handlowych tych środków odurzających.
Wszyscy boguszowianie przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Dwóm mężczyznom za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Kobiecie, za posiadanie narkotyków, trzy lata więzienia. O losie całej trójki zadecyduje sąd.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *