Ciekawe wakacje w Szczawnie Zdroju

Wakacyjny lipiec w Szczawnie-Zdroju zakończył się wspaniałą imprezą sportową  nazwaną przez organizatorów Festiwalem Biegowym pod Chełmcem. Były nie tylko sportowe emocje i zdrowa rywalizacja lecz również przepiękna rodzinna impreza zorganizowana w uzdrowisku. W festiwalu biegowym wzięło udział 150 biegaczy dorosłych, biegnąc w 3 kategoriach na: 5; 10 i 15 km, z czego jedna trasa na 10 km prowadziła na szczyt Góry Chełmiec.

U stóp Chełmca zorganizowany został sportowy jarmark dla najmłodszych, w którym udział wzięło ponad 200 dzieci. Festiwal zorganizowany na terenie kompleksu „Dworzysko” urozmaicały liczne atrakcje sportowe, dmuchańce, jarmarkowe jedzenie i zabawy. Impreza należała do wyjątkowo udanych i niewątpliwie, jak zapowiadają organizatorzy, zostanie powtórzona. Podziękowania należą się właścicielowi  „Dworzyska” za udostepnienie i umożliwienie organizacji tak fajnego festiwalu
Sierpień rozpoczął się w Szczawnie naprawdę bardzo  atrakcyjnie. W dniach  5-7 sierpnia odbyły się równolegle imprezy, które przyciągnęły rzesze ludzi spragnionych wypoczynku, relaksu na świeżym powietrzu i po prostu spotkań, których ludziom brakowało przez długi okres pandemii.  Był Zjazd Food Trucków czyli Festiwal Smaków Świata, Zjazd Pojazdów Zabytkowych i Festiwal Kolorów na Słonecznej Polanie.  W dniach 1-7 sierpnia odbyły się na szczawieńskich kortach Szczawno – Open 2022.

V edycja Food truckiów, jak co roku, przyciągnęła amatorów dobrego jedzenia i smakoszy dań z całego świata.  Były dania greckie, amerykańskie – burgery  od Pasibusa, kurczak w stylu Kentucky,  hiszpańskie churrosy, pierożki tybetańskie czy lody tajskie. Każdy znalazł coś dla siebie.  Podczas gdy deptak wypełnił się amatorami smaków świata, w Parku Zdrojowym odbywał się X Jubileuszowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, który tłumnie zgromadził amatorów motoryzacji, zwłaszcza  tej w stylu retro. Ponad 50 załóg z Polski, Czech i Niemiec prezentowało swoje motoryzacyjne „perełki”.

W dniach 1-7 sierpnia odbyły się na szczawieńskich kortach zmagania tenisistów Szczawno – Open 2022,  które również zgromadziły liczną publiczność. W ten weekend nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, choć jak widać na zdjęciach, nie tylko oni świetnie się bawili. Eksplozja Kolorów kolejny raz udowodniła, że z kolorami jest świetna zabawa w każdym wieku… Kolorom przygrywał DJ więc zabawa była przednia. Organizatorzy dziękują wszystkim licznie przybyłym Mieszkańcom, Kuracjuszom oraz Gościom i już zapowiadają kolejne atrakcje, a jednocześnie deklarują powtarzanie tych sprawdzonych.

Red.
źródło i fot. Gmina Szczawno-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *