Bandytom drogowym mówimy: Stop!

Przekonał się o tym 17-latek, którego z sądowym już zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj po południu wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o takich osobach w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z wczorajszym zatrzymaniem młodego wałbrzyszanina do kontroli drogowej na ul. Pocztowej przez policjantów pionu wywiadowczego, odpowie on teraz już nie tylko za wykroczenie, ale także za przestępstwo złamania sądowego zakazu.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *