Aktywnie na Starym Zdroju w Czysty i zielony Wałbrzych

W tegoroczną akcję „Czysty i Zielony Wałbrzych” w dzielnicy Stary Zdrój włączyło się dużo wolontariuszy z różnych instytucji. Było nie tylko sprzątanie, ale przede wszystkim plewienie oraz sadzenie kwiatów.

W tym roku nie zabrakło chętnych rąk do pracy w dzielnicy Stary Zdrój. Choć warto wspomnieć, że od samego początku funkcjonowania tej inicjatywy chętnych do porządkowania nie brakuje. „Rękawy zakasali” nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież, jak również seniorzy ze Związku Emerytów. Zanim przystąpiono do prac, sadzonki oraz narzędzia do pracy pomagał dostarczyć Radny Miejski – Anatol Szpur wraz działaczami RWS Stary Zdrój. Warto zaznaczyć, że w tym roku wolontariuszy było dużo, gdyż do działań włączyły się takie instytucje jak: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4, Szkoła Tańca Cordex, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, RWS Stary Zdrój, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Podopieczni Integracyjnego domu dla Bezdomnych oraz Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever”. Wysprzątano wiele ulic i zakątków: wzdłuż ulic Armii Krajowej, Pocztowej, Przywodnej, 11- Listopada, Oczki, Chałubińskiego, Żeromskiego. Warto wspomnieć, że nasadzono nowe krzewy, bluszcze i kwiaty. Panie ze Związku Emerytów wyplewiły klomby przy Kinie „Apollo”, z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever” uporządkowały teren poniżej nasypu kolejowego. – Warto zauważyć, że w tym roku było mniej śmieci niż w poprzednich latach – podkreśla Radny Rady Miejskiej Anatol Szpur, który zawsze aktywnie działa w akcji „Czysty i Zielony Wałbrzych”. Te wszystkie działania mają miejsce dzięki zaangażowaniu wielu instytucji. Dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna za wspólną pracę! – dodaje Anatol Szpur.

link do fotorelacji:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid04BNmtNipYonWBrsnrLyr7AU2Gd4LzZTY2jxMHyHyKrZNi1WX6f7jtDDL7G51g43Ml&id=100058025563448

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *