A wszystko przez pokazanie „fuck of”

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z Mieroszowa, którym wsparcia udzielili funkcjonariusze z Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc. Jeden z mężczyzn odpowie za znieważenie mundurowych, a dwóch kolejnych za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. A cała historia rozpoczęła się od skierowania środkowego palca w kierunku przejeżdżających obok jednej z posesji w Unisławiu Śląskim funkcjonariuszy. Mundurowi ustalili, że najstarszy z podejrzanych w momencie popełnienia przestępstwa był kompletnie pijany.

Policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie w niedzielny wieczór patrolowali rejony tej gminy pilnując porządku publicznego. Kiedy przejeżdżali na wysokości jednej z posesji w Unisławiu Śląskim stojący na podwórku mężczyzna znieważył ich wulgarnym gestem, wystawiając w kierunku mundurowych środkowy palec.
Kiedy policjanci podjęli czynności służbowe w stosunku do 22-letniego sprawcy znieważenia, dwóch innych mężczyzn w wieku 34 i 42 lat postanowiło im to utrudnić. Obaj zaczęli szarpać funkcjonariuszy, tym samym naruszając ich nietykalność cielesną.
Przy wsparciu wezwanych na miejsce policjantów z Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha cała trójka ostatecznie została zatrzymana. Jeden z mężczyzn – 42-latek – był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Drugą część świątecznego długiego weekendu podejrzani spędzili więc w różnych celach wałbrzyskiej komendy, by we wtorek usłyszeć zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za znieważenie funkcjonariuszy publicznych 22-latkowi grozi kara roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych wykonujących obowiązki służbowe 34 i 42-latek mogą trafić za kraty więzienia na trzy lata. O losie całej trójki zadecyduje teraz sąd.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *