2 promile za kierownicą

Wsiadł pod wpływem alkoholu do samochodu i wyjechał na drogę publiczną. Reakcja świadków była natychmiastowa. Widząc samochód jadący od lewej do prawej strony jezdni powiadomili Policję. Właściwa postawa mieszkańców pozwoliła na zatrzymanie na Nowym Mieście nieodpowiedzialnego mężczyzny, który miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia około godziny 16:00. Poruszający się za mężczyzną świadkowie zauważyli, że jedzie on całą szerokością drogi. Postanowili więc wykręcić nr 112, by jak najszybciej wezwać patrol Policji. W pewnym momencie nadjechali zaalarmowani funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu zajechali drogę kompletnie pijanemu mężczyźnie.
Badanie na zawartość alkoholu wykonane przez policjantów wykazało, że 38-letni kierujący miał 2,18 promila tej substancji w organizmie. Mieszkańcowi województwa małopolskiego mundurowi odebrali zostało prawo jazdy. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Warto podkreślić, iż właściwa reakcja mieszkańców pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informację Policji, a dyżurny, tak jak w tym przypadku, wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą zakończyć się tragedią na drodze.

Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *